Úterý 23. dubna 2024
ikona hodiny21. 2. 2024 10:10

Pracujte s daty efektivně

Většina firem a institucí disponuje ohromným množstvím dat. Ale ne každý umí data efektivně využívat. Odborná konference Power BI Day je určena datovým analytikům, finančním manažerům a všem, kteří pracují s daty a reporty na pokročilé úrovni. Její osmý ročník připravila Počítačová škola GOPAS na 20. března 2024.

Michal Hoblík autor

Foto: Shuttterstock.com Foto: Shuttterstock.com

„Power BI Day nabízí příležitost seznámit se s nejnovějšími trendy a technologiemi Power BI, které mohou účastníci využít ke zlepšení své práce. Těšit se mohou především na praktické příklady, kde budou přednášející sdílet své zkušenosti z vývoje, nasazení a správy. Určitě se podělí i o slepé cesty, kterým je lepší se vyhnout, a jakých chyb se vyvarovat. Letošní ročník přináší i nové tváře, které používají Power BI v různých oblastech,“ říká Jiří Neoral z Počítačové školy GOPAS.

O společnosti GOPAS, a. s.

Počítačová škola GOPAS je největším poskytovatelem školení v oblasti informačních technologií na českém i slovenském trhu. Ročně absolvuje odborné kurzy téměř 30 tisíc studentů, z nichž většinu tvoří specialisté IT. I přesto, že působí na poměrně malém trhu, patří GOPAS k jedněm z největších poskytovatelů IT školení v Evropě.

Jiří Neoral bude v přednášce Pohled zpátky do minulosti bude mluvit o tom, co by v minulosti dělal jinak z perspektivy aktuálního vývoje Power BI. Karel Rejthar v přednášce s názvem Netradiční mapy v Power BI ukáže, jak vizualizovat různé vrstvy na mapách pomocí vizuálu Icon maps. Mezi přednášejícími nebude chybět ani Marek Chmel s tématem Vytvoření kompletního Lakehouse řešení pomocí Microsoft Fabric. Cílem přednášky je představení platformy Microsoft Fabric a využití jednotlivých součástí pro celkové vybudování řešení pro integraci, analýzu a reporting dat.

Jaroslav Reken v přednášce Adopcia Power BI – Skúsenosti z praxe se bude zabývat předáním zkušeností z desítek projektů a předvedením překážek, které se stavěly do cesty hladkému průběhu realizací. Kateřina Saryčeva ve své části Základy integrace Power BI s Power Apps a Power Automate ukáže, že Power BI není jen součástí Fabric, ale i členem rodiny Microsoft Power Platform. Předvede, jak a proč lze integrovat Power BI, Power Apps a Power Automate.
Rozalie Rakašová a Tomáš Zelinka v přednášce Direct Lake budou mluvit o tom, že s příchodem Microsoft Fabric se volba ještě rozrostla o nový další režim s názvem Direct Lake.

Grafika: GOPAS Grafika: GOPAS

Power BI Day proběhne hybridně 20. března. Živě se uskuteční v budově společnosti Microsoft v Praze 4 (Vyskočilova 1561/4a). Online stream proběhne skrze customizovanou aplikaci s možností kladení otázek. Partnerem letošního ročníku jsou Data Brothers.

Kromě poslechu přednášek budou mít účastníci prostor živě diskutovat se všemi zúčastněnými odborníky i dalšími kolegy z oboru. Na závěr konference proběhne jako bonus pouze pro držitele fyzické vstupenky panelová diskuze s přednášejícími o zajímavých a aktuálních tématech z oblasti Power BI. Všichni účastníci budou mít také možnost využít 10denní přístup do archivu přednášek.

Články autora Michal Hoblík

Nejnovější články

Expertní pohled
Rok 2027 narovná mzdy mezi muži a ženami

Novinka počítá s transparentností už během náborového pohovoru....

Ačkoli Eurostat uvádí rozdíl ve mzdách mužů a...

Povinné reportování čeká od června roku 2027 firmy...

Změnám šel i bez regulace naproti sektor IT...

Náskok mají také společnosti se sídlem v USA,...

Trendy
Rozmar moderního člověka, nebo udržitelnější způsob nakupování?

Stále více zákazníků si zvyklo pravidelně nakupovat potraviny...

Prvním z důvodů, proč může být rozvoz potravin šetrnější...

K udržitelnosti celého nákupního procesu velkou měrou přispívají také...

Počet automobilů na 1 000 obyvatel v České republice neustále...

Trendy
Revoluční služba Office as a service

Program je platformou pro pronájem zcela kompletní kanceláře...

V roce 2024 je společnost U1 odhodlána i...

Nejnovější Aktuality

Aktuality
Evropa vyslyšela požadavky českých podnikatelů

„Enrico Letta při psaní zprávy o vnitřním trhu...

„Posouzení dopadů by mělo být zaměřeno na kvalifikované...

Aktuality
Vítězí smysl pro detail a tradice  

„Stejně jako minulý rok, ani letos se v...

Každá realizace byla posuzována porotou, která je složena...

Oblíbená soutěž Pokrývači sobě, kde samotní pokrývači hlasují...

Aktuality
Jak připravit firmu na AI a digitální budoucnost?

Pátý ročník Digital Transformation Summitu proto přinese nejnovější...

Srdcem Digital Transformation Summitu (DTS) budou ukázky konkrétních...

DTS letos otevře Krzysztof Krecikij, Salesforce Regional Director...