Jak dopadne obchodní boj „hegemonů“ Trendyol a Temu?
6. 8. 2024 09:00Obchodní a marketingové strategie aktuálně dvou zřejmě největších e-commerce platforem Temu a Trendyol, které dobývají Evropu nabízí velmi zajímavý pohled,...
Na slavnostním večeru v brněnském hotelu Courtyard by Marriott byly v úterý 11. února uděleny Diamanty českého byznysu pro Jihomoravský a Zlínský kraj – ceny, které jsou prestižním ohodnocením výkonnosti českých firem v jednotlivých regionech a na nichž se podílí i Hospodářská komora České republiky.
Ceny Diamanty českého byznysu jsou udělovány na základě žebříčku sestavovaného vždy ke konci roku analytickými experty společnosti Bisnode na základě objektivních ekonomických ukazatelů za poslední tři roky, letos tedy za období 2016–2018. Žebříčky jsou sestavovány zvlášť pro každý ze čtrnácti krajů České republiky, přičemž za každý kraj jsou tři nejlépe hodnocené společnosti oceněny. Vedle těchto regionálních cen pro první dva kraje byla v Brně udělena také zvláštní cena společnosti Enterprise Investors pro Nejperspektivnější společnost za udržitelný profitabilní růst, kterou získala společnost Flowmon Networks, a. s.
Do června budou letošní Diamanty českého byznysu rozdány v dalších šesti večerech ve všech čtrnácti krajích republiky.
Do žebříčku Diamanty českého byznysu vstupují společnosti se sídlem v České republice, které splňují obrat 100 mil. Kč až 5 mld. Kč a mají veřejně dostupné účetní závěrky za poslední tři roky. Kvalitativním kritériem je schopnost firem dostát svým závazkům, což znamená, že hodnocená společnost nesmí být v likvidaci či v insolvenčním řízení a současně nesmí být evidována jako nespolehlivý plátce/osoba s pohledávkami státu či dalších subjektů. Za každý kraj se stanoví TOP 10 firem s nejlepšími výsledky dle čtyř parametrů, jimiž jsou Nárůst tržeb, Nárůst aktiv, Poměr hospodářského výsledku po zdanění k vlastnímu kapitálu (ROE) a Běžná likvidita, tedy podíl oběžných aktiv a krátkodobých závazků.
Diamanty českého byznysu jsou projektem společnosti COT media, která se českému podnikatelskému prostředí ve vydávaných titulech dlouhodobě věnuje. Základním posláním projektu je ocenění nejúspěšnějších podnikatelských subjektů a jejich následná podpora v podobě série networkingových setkávání a propojování podnikatelské sféry s partnery z akademického, expertního i veřejného sektoru.
Projekt navazuje na loňský ročník projektu Diamanty českého byznysu a na předchozí ročníky seriálu regionálních setkání, jejichž smyslem bylo pod heslem České firmy a české hlavy spojovat českou vědu s tuzemskými firmami a institucemi.
Odbornými garanty celého projektu jsou Univerzita Karlova, ČVUT, Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně a Hospodářská komora České republiky, titulárním partnerem projektu je Generali Česká pojišťovna, generálním partnerem ČSOB a hlavním partnerem společnost Enterprise Investors.