Středa 4. října 2023
ikona hodiny12. 2. 2020 11:43

Diamanty českého byznysu

Jihomoravský a Zlínský kraj

Na slavnostním večeru v brněnském hotelu Courtyard by Marriott byly v úterý 11. února uděleny Diamanty českého byznysu pro Jihomoravský a Zlínský kraj – ceny, které jsou prestižním ohodnocením výkonnosti českých firem v jednotlivých regionech a na nichž se podílí i Hospodářská komora České republiky.

Foto: archiv COT group Foto: archiv COT group

Ceny Diamanty českého byznysu jsou udělovány na základě žebříčku sestavovaného vždy ke konci roku analytickými experty společnosti Bisnode na základě objektivních ekonomických ukazatelů za poslední tři roky, letos tedy za období 2016–2018. Žebříčky jsou sestavovány zvlášť pro každý ze čtrnácti krajů České republiky, přičemž za každý kraj jsou tři nejlépe hodnocené společnosti oceněny. Vedle těchto regionálních cen pro první dva kraje byla v Brně udělena také zvláštní cena společnosti Enterprise Investors pro Nejperspektivnější společnost za udržitelný profitabilní růst, kterou získala společnost Flowmon Networks, a. s.

Do června budou letošní Diamanty českého byznysu rozdány v dalších šesti večerech ve všech čtrnácti krajích republiky.

Objektivní kritéria

Do žebříčku Diamanty českého byznysu vstupují společnosti se sídlem v České republice, které splňují obrat 100 mil. Kč až 5 mld. Kč a mají veřejně dostupné účetní závěrky za poslední tři roky. Kvalitativním kritériem je schopnost firem dostát svým závazkům, což znamená, že hodnocená společnost nesmí být v likvidaci či v insolvenčním řízení a současně nesmí být evidována jako nespolehlivý plátce/osoba s pohledávkami státu či dalších subjektů. Za každý kraj se stanoví TOP 10 firem s nejlepšími výsledky dle čtyř parametrů, jimiž jsou Nárůst tržeb, Nárůst aktiv, Poměr hospodářského výsledku po zdanění k vlastnímu kapitálu (ROE) a Běžná likvidita, tedy podíl oběžných aktiv a krátkodobých závazků.

30 LET SVOBODNÉHO PODNIKÁNÍ – TŘICET LET ÚSPĚCHŮ

Školy a podniky společně

Diamanty českého byznysu jsou projektem společnosti COT media, která se českému podnikatelskému prostředí ve vydávaných titulech dlouhodobě věnuje. Základním posláním projektu je ocenění nejúspěšnějších podnikatelských subjektů a jejich následná podpora v podobě série networkingových setkávání a propojování podnikatelské sféry s partnery z akademického, expertního i veřejného sektoru.

Projekt navazuje na loňský ročník projektu Diamanty českého byznysu a na předchozí ročníky seriálu regionálních setkání, jejichž smyslem bylo pod heslem České firmy a české hlavy spojovat českou vědu s tuzemskými firmami a institucemi.

Odbornými garanty celého projektu jsou Univerzita Karlova, ČVUT, Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně a Hospodářská komora České republiky, titulárním partnerem projektu je Generali Česká pojišťovna, generálním partnerem ČSOB a hlavním partnerem společnost Enterprise Investors.

 

 

Články autora Diamanty českého byznysu

Nejnovější články

Pohled z praxe
O krok napřed před nejlepšími

Tolik dnešní tak trochu jiný pohled na Konplan,...

V příští epizodě se zaměříme na to, co...

Aktuality
Začíná lázeňský a balneologický kongres

„Přípravy tohoto setkání byly opravdu dlouhé a intenzivní,...

Program je rozdělen do tří sekcí – ESPA,...

Analýzy
Přes 40 % zákazníků neplatí faktury včas

„Opožděné platby zatím větší část firem finančně nepoškozuje....

„Pracovníky, které firmy potřebují na dokončení zakázek, ale...

Nejnovější Nezařazené

Nezařazené
Nikdo nestojí o dlouhodobé pracovní neschopnosti

Jaká je pozice prevence v systému českého zdravotnictví?...

Nezařazené
Proč je dobré naučit se říkat NE!

To jsou všechno jistě velice důležité věci, a...

Nezařazené
Česká síť inovačních center Ynovate se rozšiřuje na Slovensko

Síť Ynovate vznikla na půdorysu dřívější spolupráce agentur...

„Propojujeme firmy s experty z celé České republiky....

„Žilinský kraj je historicky regionem inovativních a odvážných...