×

MICE – speciální příloha časopisu KOMORA

Pátek 24. března 2023
Přihlásit se / Zaregistrovat se
ikona hodiny22. 4. 2021 16:11

Diskutovat o ochraně spotřebitele budou Češi i představitelé Evropské komise

Pozvánka na Spotřebitelský dialog

Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) spolu s Evropskou komisí pořádá v pátek 23. dubna od 10 hodin Spotřebitelský dialog. Jde o setkání představitelů Evropské komise a daného členského státu s odborníky a také s veřejností, které se věnuje aktuálním otázkám ochrany spotřebitele. Letošním tématem je digitální a zelená transformace Evropské unie.

Štěpánka Filipová Štěpánka Filipová autor

Absolventka televizní žurnalistiky na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze a marketingové a sociální komunikace na Fakultě multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Pracovala řadu let jako televizní redaktorka v domácím zpravodajství České televize, později jako ředitelka odboru komunikace a tisková mluvčí České správy sociálního zabezpečení, tisková mluvčí Karlovarských minerálních vod, vedoucí komunikace a mluvčí Ministerstva práce a sociálních věcí, ředitelka marketingu a komunikace CzechInvestu, mediální zástupkyně Svazu měst a obcí či Asociace krajů a ředitelka komunikace, vedoucí tiskového oddělení a tisková mluvčí Ministerstva průmyslu a obchodu. Aktuálně pracuje jako tisková mluvčí České centrály cestovního ruchu – CzechTourism.

Foto: Shuttertock.com Spotřebitelský dialog Foto: Shuttertock.com

Spotřebitelský dialog je vrcholnou akcí, kterou sledují lidé v celé EU. Diskutovat budeme o ochraně spotřebitele a udržitelné spotřebě a součástí je i interaktivní diskuse s veřejností,“ říká vicepremiér a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček, který na setkání představí novou českou Strategii spotřebitelské politiky na roky 2021-2030. Akce se zúčastní eurokomisař pro spravedlnost Didier Reynders, chybět nebudou ani další zástupci Evropské komise, státní správy, spotřebitelských organizací, podnikatelů i akademické obce.

Evropská komise zveřejnila Nový program pro spotřebitele obsahující priority a opatření spotřebitelské politiky na příštích pět let v listopadu 2020. „Aby mohly být všechny naplánované aktivity na evropské i vnitrostátní úrovni uskutečněny, je třeba úzké spolupráce mezi spotřebiteli, podnikateli a dalšími dotčenými subjekty, proto Evropská komise organizuje sérii spotřebitelských dialogů,“ říká náměstkyně ministra průmyslu a obchodu pro hospodářskou politiku a podnikání Silvana Jirotková.

Dosud se dialogy konaly v Portugalsku, Francii, Švédsku a Slovinsku. Cílem Spotřebitelského dialogu v České republice je vyslechnout, jak všechny zúčastněné strany vnímají svou úlohu v procesu digitální a zelené transformace Evropské unie. Jednání bude probíhat v češtině a angličtině, tlumočení je zajištěno.

Na setkání vystoupí eurokomisař pro spravedlnost Didier Reynders, vicepremiér a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček, náměstkyně ministra průmyslu a obchodu pro hospodářskou politiku a podnikání Silvana Jirotková, ředitel Sdružení českých spotřebitelů Viktor Vodička, prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR Tomáš Prouza, člen Rady ČTÚ a předseda Spotřebitelského poradního výboru Lukáš Zelený a další zástupci Evropské komise, státní správy, spotřebitelských organizací, podnikatelů i akademické obce. Sledovat konferenci lze na webu po zadání hesla 230421.

Články autora Štěpánka Filipová

Nejnovější články

Trendy
Skupina ČEZ zintenzivní aktivity při úsporách vody

Zúčastněné společnosti se zavazují k zavedení účinných opatření...

Jednou z priorit je například úspora pitné vody....

Expertní pohled
Trendy v cestování: Nomádi se mění ve slowmády

Kvůli pandemii se proměnily také preference cestujících a...

Současně se změnou cestovního chování se objevily i...

Rok 2023 tak podle nás bude ve znamení...

Cestovní ruch
Korejce vrací do Česka Bohemian Rhapsody

Roadshow byla načasována na období těsně před obnovením...

Návrat turistů do Česka podpoří také kampaň Bohemian...

Nejnovější Aktuality

Aktuality
Nový systém investičních pobídek podpoří přidanou hodnotu 

Investice bez přidané hodnoty budou nově podporovány pouze...

Vláda také schválila úpravu podmínek pro získání investiční...

Aktuality
Vladimír Dlouhý je prvním Čechem v čele Eurochambres

Prioritou Vladimíra Dlouhého bude v tomto krizovém období...

Eurochambres, Evropská asociace obchodních a průmyslových komor, je...

Aktuality
Wienerberger opět hledá nejlepší studentský projekt

Studenti 3. ročníků mohou své návrhy přihlásit do...

Soutěž opět probíhá ve dvou kolech. V prvním,...

Spolupráce s architektonickým studiem LOXIA, která začala v...

Pro přihlášené, jejichž práce budou v rámci soutěže...