Čtvrtek 18. července 2024
ikona hodiny22. 8. 2022 17:08

Kdo jsou hrdinové cestovního ruchu?

Vůbec poprvé v historii vyhlašuje CzechTourism ocenění Hrdinové cestovního ruchu. Chce tak poukázat na osobnosti a projekty, které dané oblasti nejvíc pomáhají. Protože turismus v posledních letech prochází velmi náročným obdobím v souvislosti s pandemií koronaviru, letošní ocenění nese název COVID Avengers. Svého hrdinu cestovního ruchu si může zvolit úplně každý, hlasováním na webu CzechTourism.

Štěpánka Filipová Štěpánka Filipová autor

Absolventka televizní žurnalistiky na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze a marketingové a sociální komunikace na Fakultě multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Pracovala řadu let jako televizní redaktorka v domácím zpravodajství České televize, později jako ředitelka odboru komunikace a tisková mluvčí České správy sociálního zabezpečení, tisková mluvčí Karlovarských minerálních vod, vedoucí komunikace a mluvčí Ministerstva práce a sociálních věcí, ředitelka marketingu a komunikace CzechInvestu, mediální zástupkyně Svazu měst a obcí či Asociace krajů a ředitelka komunikace, vedoucí tiskového oddělení a tisková mluvčí Ministerstva průmyslu a obchodu. Aktuálně pracuje jako tisková mluvčí České centrály cestovního ruchu – CzechTourism.

Foto: Shutterstock.com Kdo jsou covidoví hrdinové cestovního ruchu? Foto: Shutterstock.com

Hlasovat je možné do pátku 26. srpna. Ocenění má tři kategorie: boj za podporu cestovního ruchu, digitalizace a rozvoj produktu. Výsledky prvního ročníku zazní na networkingovém večeru, který se uskuteční ve středu 7. září 2022 v pražském Mánesu. Účast přislíbil i ministr pro místní rozvoj a místopředseda vlády pro digitalizaci Ivan Bartoš.

„Osobnosti a projekty na ocenění COVID Avengers nominují profesní organizace působící v cestovním ruchu. O finalistech nyní hlasuje on-line široká veřejnost,“ říká ředitel České centrály cestovního ruchu – CzechTourism Jan Herget a dodává: „Hlasovat může každý na adrese https://www.czechtourism.cz/cs-CZ/hrdinove-cr,  a to do pátku 26. srpna. Budeme moc rádi, když nám co nejvíc lidí dá vědět, kdo je jejich hrdina cestovního ruchu, koho považují za COVID Avengera roku 2022.“

Zatímco kategorie digitalizace se týká projektů, které flexibilně reagovaly na omezení turismu a pomohly tak přenést cestovní ruch do on-line světa, u produktů jde o vznik nebo rozvoj v reakci na změnu spotřebitelského chování. Ocení se také osobnost, která bojovala za zvýšení povědomí o dopadech pandemie na cestovní ruch a mobilizovala pomoc a podporu tohoto odvětví.

Osobnosti a projekty na ocenění COVID Avengers 2022 nominovala Asociace českých cestovních kanceláří a agentur, Asociace golfových hřišť, Asociace horských středisek, Asociace nestátních otevřených památek, A.T.I.C., Czech Convention Bureau, Česká unie cestovního ruchu, Národní vinařské centrum, Svaz léčebných lázní a Svaz obchodu a cestovního ruchu.

Do finále hlasování se dostal mimo jiné také projekt Gastronomické sekce Hospodářské komory Den okének, tedy motivace pro lidi, aby si pro jídlo chodili do restaurací sami. Hlasujte zde.

Články autora Štěpánka Filipová

Nejnovější články

Aktuality
Strojírák letos ocení průmyslový design

„Cenou za průmyslový design chceme zvýšit povědomí o...

„Chceme také zmapovat úroveň průmyslového designu a motivovat...

Aktuality
Komora nesouhlasí s návrhem zákona o kybernetické bezpečnosti

Českým podnikatelům vadí zejména dopady zavedení prověřování bezpečnosti...

Hospodářská komora upozornila také na to, že vláda...

Expertní pohled
Letní výprodej koruny: Úrokový diferenciál opět ve hře

V podobném duchu zapůsobila na kurz koruny také...

V kombinaci s horší růstovou dynamikou jsme proto...

To samo o sobě není povzbudivá zpráva pro...

V souhrnu jsme lehce revidovali letošní výhled na...

Oproti současným úrovním vidíme prostor pro solidnější zisky...

Z pohledu ČNB zatím není slabší koruna důvodem...

Nejnovější Aktuality

Aktuality
Strojírák letos ocení průmyslový design

„Cenou za průmyslový design chceme zvýšit povědomí o...

„Chceme také zmapovat úroveň průmyslového designu a motivovat...

Aktuality
Komora nesouhlasí s návrhem zákona o kybernetické bezpečnosti

Českým podnikatelům vadí zejména dopady zavedení prověřování bezpečnosti...

Hospodářská komora upozornila také na to, že vláda...

Aktuality
Sponzoringový program pro místní komunity

Holcim Česko dlouhodobě přispívá do rozvoje svého okolí...

Uzávěrka přihlášek do programu je 1. září 2024,...