Středa 28. února 2024
ikona hodiny26. 8. 2022 07:39

Jihomoravská metropole bude hostit prestižní konferenci Traverse 22

Světová on-line komunita v září ovládne Brno

V jihomoravské metropoli se od 17. do 18. září 2022 uskuteční 9. ročník konference Traverse 22. Jde o prestižní akci, která má za cíl vzdělávat on-line cestovatelskou komunitu napříč kontinenty. Na 300 lidí od 17 do 70 let, kteří mají svět turistických blogů a sociálních sítí jako druhý domov, se seznámí i s městem, krajem i celou Českou republikou.

Štěpánka Filipová Štěpánka Filipová autor

Absolventka televizní žurnalistiky na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze a marketingové a sociální komunikace na Fakultě multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Pracovala řadu let jako televizní redaktorka v domácím zpravodajství České televize, později jako ředitelka odboru komunikace a tisková mluvčí České správy sociálního zabezpečení, tisková mluvčí Karlovarských minerálních vod, vedoucí komunikace a mluvčí Ministerstva práce a sociálních věcí, ředitelka marketingu a komunikace CzechInvestu, mediální zástupkyně Svazu měst a obcí či Asociace krajů a ředitelka komunikace, vedoucí tiskového oddělení a tisková mluvčí Ministerstva průmyslu a obchodu. Aktuálně pracuje jako tisková mluvčí České centrály cestovního ruchu – CzechTourism.

Foto: Shutterstock.com Účastníky konference přivítá i Moravské Toskánsko Foto: Shutterstock.com

Brno, a tedy Česká republika jako taková, se na několik zářijových dnů stane centrem blogerského a influencerského světa. Na organizaci největší konference pro tvůrce digitálního obsahu v Evropě se podílejí Česká centrála cestovního ruchu – CzechTourism, Jihomoravský kraj a statutární město Brno. Samotná konference Traverse 22 je dvoudenní, součástí jsou i poznávací cesty po České republice, které akci předchází či na ni navazují.

„Traverse 22 vnímám jako zásadní příležitost pro zviditelnění České republiky v on-line světe. Budeme tu mít špičky na blogy, instagram, twitter, facebook, ale i přední youtubery a další influencery z různých zemí světa. Akce přesně zapadá do naší strategie a zaměření na digitální marketing. Naším cílem je nechat influencery vytvořit autenticky obsah, který dále využijeme,“ říká ředitel České centrály cestovního ruchu – CzechTourism Jan Herget a dodává: „Jižní Morava je hlavním cílem pro domácí turisty a rádi bychom, aby podobnou pozici měla i pro zahraniční návštěvníky. Chceme tak navázat na dobu před covidem.“

„Na tom, abychom Traverse do České republiky přivezli, jsme pracovali od roku 2018. Společně se to podařilo, jsem z toho nadšená, je to velká výzva, a hlavně obrovská příležitost pro Brno, jižní Moravu i celou Českou republiku,“ říká ředitelka zahraničního zastoupení CzechTourism Velká Británie a Irsko Katarína Hobbs a dodává: „Předchozí konference v Trentinu v roce 2019 vygenerovala zásah 53 milionů uživatelů a až 150 milionů impresí na sociálních sítích.“

Podrobnosti o Traverse 22 včetně informací k účasti jsou k dispozici https://www.traverse-events.com/traverse22/.

„Z pořádání Traverse 22 v Brně máme radost jak my organizátoři, tak hlavně celá komunita, která se naší vlajkové lodě účastní. O Brně, jižní Moravě i České republice jako takové jsme mnohé slyšeli a bude určitě skvělé zažít je na vlastní kůži,“ říká CEO akcí Traverse Michael Ball a dodává: „Osobně jsem moc zvědavý, zda vaše země skutečně nabídne to, co říkáte ve vaší letošní zahraniční kampani Přijeďte zažít tradiční i nové. Obojí mě zajímá a světové influencery jakbysmet. Pokud vše dopadne tak, jak to bylo se spoluprací s CzechTourismem dosud, tedy fantasticky, budou všichni určitě nadšení.“    

Konference Traverse se vůbec poprvé uskuteční ve střední Evropě

„Brno má blogerům a influencerům co nabídnout. Pro účastníky Traverse 22 chystáme například prohlídky Vily Tugendhat, Labyrintu, Zelného trhu, Jurkovičovy vily, prohlídku celého Brna s průvodcem, noční focení z Kraví hory, vaření s vítězem soutěže Europe Class Chef, ochutnávku vín, návštěvu pivovaru, cestu do vinného města Valtice, výlet na hrad Veveří a řadu dalších zajímavostí,“ říká primátorka statutárního města Brno Markéta Vaňková a dodává: „Rovněž budeme pořádat slavnostní zahajovací recepci, a to v pátek 16. září na hradě Špilberku. V naší režii bude také neformální akce ve spolupráci s lokálními podniky ve stylu pub crawl, jejíž součástí bude pestrý doprovodný program.“

„Už od 12. září chystáme pro účastníky prohlídky, ochutnávky, workshopy, sportovní a další aktivity. Připravuje to jihomoravská Centrála cestovního ruchu,“ říká hejtman Jihomoravského kraje Jan Grolich. „A co to bude? Historické centrum ve Znojmě a vinohrady, úplně nová Muchova stezka, Slavkov nebo fotogenické Moravské Toskánsko. A když už budou na Slovácku, tak nemůže chybět jihomoravské víno,“ dodává.

Během Traverse 22 se budou konat poznávací cesty i do jiných regionů České republiky. Například v Pardubickém kraji v horském resortu Dolní Morava si bude možné projít světově unikátní nejdelší visutý most pro pěší na světě Sky Bridge 721, v kraji Olomouckého ochutnat tamní vyhlášené syrečky, v Plzni pak světově proslulé pivo.

Fakt, že se Traverse 22 uskuteční v Brně, poprvé zazněl 1. listopadu 2021 na World Travel Market v Londýně. Od té doby se akce průběžně připravuje. V Brně, jak říkají místní, pro ni chystají domov ve všem představitelných podobách. Jde přece, nejen podle tamních obyvatel, o moderní Mekku zajímavé architektury, historie, rozmanité kultury a gastronomie. Město je domovem rušných barů, restaurací a kaváren decentně umístěných v prostorách, které kombinují modernistické a gotické části Brna malebně obklopeného zvlněnou krajinou a vinicemi jižní Moravy.

Články autora Štěpánka Filipová

Nejnovější články

Aktuality
Eviden ocení nejlepší počiny mladých vědců

„Na Cenu Josepha Fouriera se vždy velmi těšíme....

Své studenty mohou do soutěže přihlásit všechny výzkumné...

„Ačkoliv by někdo mohl říci, že ocenění se...

Trendy
Prognóza pro rok 2024: Stavebnictví čekají změny

Pohled expertů napříč realitním sektorem a jejich výhled...

Výhled pro evropský realitní trh pro rok 2024...

Další výzvou je velký nedostatek nových bytů, snížená...

Stále palčivějším tématem je také ochrana životního prostředí....

Ekonomická nejistota se dotýká ziskovosti společností. Využití nových...

V současnosti je k dispozici celá řada digitálních nástrojů navržených...

Expertní pohled
Cena zlata prošla korekcí. Jedná se o příležitost?

Po dosažení nejvyšší míry inflace ve výši 9,1...

Obchodníci nyní posunuli sázky na první snížení úrokových...

Nejnovější Cestovní ruch

Cestovní ruch
Konvence v Česku opět nabírají na síle

Mezinárodní organizace kongresové turistiky ICCA uvedla Prahu jako...

Rok 2022 byl ovlivněn kladně i záporně dvěma...

Pokud někdo prorokoval, že konferencím odzvoní i po...

Čtrnáct regionálních Convention Bureau přišlo s novinkami jak v atraktivitách...

Tereza Hofmanová, ředitelka Czech Convention Bureau, připravila letošní...

Jednou vidět na vlastní oči je lepší, než...

Cestovní ruch
Cestovní ruch pro všechny

V úvodním slovu doc. Ing. Ilona Švihlíková, Ph.D....

Ing. Dagmar Zorková, Ph.D. z Panevropské univerzity zdůraznila, že...

V rámci workshopu se účastníci konference dozvěděli bližší informace...

Cestovní ruch
Nové výzvy i posílení spolupráce

Czech Convention Bureau funguje v rámci organizační struktury...

„Spolupráci mezi regionálními subjekty vnímáme jako klíčovou pro...