×

MICE – speciální příloha časopisu KOMORA

Čtvrtek 2. února 2023
Přihlásit se / Zaregistrovat se

Cestovní ruch pomohou nastartovat kongresy

Už tento týden se uskuteční Czech Convention Bureau Inspirational Afternoon

Aktuální trendy v kongresovém a incentivním turismu, představitelé národních conventi-on bureaus a mezinárodních asociací a další zahraniční experti MICE oboru. To a mno-hem více nabídne 25. ledna od 13 do 17 hodin konference Czech Convention Bureau Inspirational Afternoon. V hotelu Vienna House by Wyndham Diplomat v Praze ji pořádá Česká centrála cestovního ruchu – CzechTourism a na akci v anglickém jazyce srdečně zve všechny B2B partnery a profesionály v cestovním ruchu. Vstup je bezplatný.

Štěpánka Filipová ikona hodiny23. 1. 2023 11:17
Foto: Shutterstock.com Zlínské kongresové centrum Foto: Shutterstock.com

„Na akci se nám podařilo domluvit skvělé mezinárodně uznávané řečníky k tématům, která jsou pro MICE svět naprosto zásadní. Ať už se jedná o budoucí vývoj kongresů, výstav, konferencí a eventů, návod, jak postupovat při změně značky destinace či změny myšlení a politického řízení, kdy eventy fungují jako hnací motor sociálního i ekonomického rozvoje země,“ říká ředitel České centrály cestovního ruchu – CzechTourism Jan Herget a dodá-vá: „Vypadá to na velký zájem, neváhejte se registrovat, dokud jsou ještě volná místa!“

Tamara Bernstein, regionální ředitelka mezinárodní kongresové asociace ICCA (International Congress and Convention Association), na Czech Convention Bureau Inspirational Afternoon představí dlouhodobé cíle asociace včetně třech pilířů aktivit v roce 2023.

Matthias Schultze, ředitel German Convention Bureau a zástupce inovační platformy Future Meeting Space, seznámí příchozí s výsledky studie zaměřené na možné scénáře budoucího vývoje v oblasti MICE a představí nový ekosystém eventů, který vzniká pod vlivem řady faktorů a současných trendů jako jsou nové technologie, mobilita, udržitelnost a další.

Rebranding destinace přiblíží Eric Bakermans, ředitel odboru marketingu a kongresů Netherland Board of Tourism & Conventions, na případové studii dokumentující přechod z dlouhodobě užívaného názvu Holland na The Netherlands. Rebranding destinace je ostatně i tuzemských tématem, v zahraničí se začíná stále častěji užívat kratší název Česko / Czechia.

Nový model politiky, ve kterém jsou eventy důležitým katalyzátorem sociálních a ekonomických změn a hnacím motorem budoucího rozvoje země, představí ředitel odboru Business Events Visit Scotland a člen poradního výboru PCMA (Professional Convention Management Association) Neil Brownlee.

Odpoledne uzavře zástupkyně mezinárodní společnosti IMEX Group, která se zaměří na nové iniciativy v oblasti udržitelnosti a bezbariérovosti.

Užítečný pomocníik

Pro všechny zájemce o pořádání kongresových a incentivních akcí v České republice je k dispozici také vyhledávač vhodných prostor napříč všemi kraji České republiky – Venue Finder připravila pro české i zahraniční subjekty ve spolupráci s Meatspace Česká centrála cestovního ruchu CzechTourism. Czech Convention Bureau působí v rámci agentury CzechTourism od roku 2010. Zásadní důraz klade na jednotnou propagaci České republiky coby atraktivní MICE destinaci a na efektivní koordinaci marketingových aktivit v kongresovém a incentivním cestovním ruchu.

„Mezinárodní spolupráce na poli kongresového cestovního ruchu je jedním ze tří hlavních okruhů naší činnosti. I díky TOP řečníkům zájem o účast na našem Czech Convention Bureau Inspirational Afternoon projevily regionální convention bureaus, hotely, DMCs, PCOs i venues,“ říká vedoucí manažer Czech Convention Bureau Tereza Hofmanová a dodává: „Na tuto jedinečnou akci naváže zasedání Strategické aliance evropských národních convention bureaus, které se vůbec poprvé uskuteční v Česku.“

 

Nejnovější články

Expertní pohled
Stavební trh čeká letos rok stabilizace

Wienerberger nečeká tak strmý propad stavebního trhu, jaký...

Nasbíraná data společnosti Wienerberger podle Kamila Jeřábka ukazují,...

„První pozitivní signál jsme zaznamenali již v posledním...

Nezařazené
Velký byznys může vyrůst i na vinici

„Naše skupina aktuálně vlastní především společnosti podnikající v...

Mimo finančních úspěchů dosáhl &CORK dalších důležitých milníků....

Současné úspěchy jsou pro celý holding pouze začátek....

Analýzy ze Spořky
Obrana demokratického kapitalismu

Jeho otec se narodil v Rakousku-Uhersku v dubnu...

Vydrží demokratický kapitalismus – spojení liberální demokracie a...

Ekonomické a sociální postavení dělnické třídy v demokraciích...

Problémem byl i vzestup rentiérského kapitalismu. Významným aspektem...

Nejnovější Cestovní ruch

Cestovní ruch
Britové i Američané plánují letos cestovat víc než loni

Průzkumy uvádějí, že obyvatelé Spojených států a Spojeného...

Exportní workshopy cílí na specifika trhů, kde má...

Cestovní ruch
Obnovení leteckých spojů restartuje turismus z Asie

Loni v říjnu Japonsko obnovilo bezvízový styk a...

Exportní workshopy cílí na specifika trhů, kde má...

Cestovní ruch
Praha je letošní víkendovou destinací Švédů

Projekt Destinace roku mapuje trendy v turismu, cestovatelské...

Kromě Prahy měli Švédové loni největší zájem o...