Pondělí 20. května 2024
ikona hodiny12. 7. 2023 13:40

Jak vybudovat hotel, který hosté milují?

Provozování hotelu zahrnuje nejen nabízení ubytovacích služeb, ale také úspěšný marketing a propagaci. Hlavním produktem je zde krátkodobý pronájem pokoje, apartmá, případně celého domu. Pro získání hostů ale nestačí pouze nabízet možnost ubytování. Existuje několik klíčových faktorů, které ovlivňují rozhodování hostů při výběru hotelu. Patří sem lokalita, úroveň vybavení a služeb, online prezentace, hodnocení hostů, možnosti stravování a cena. Abyste zvýšili počet rezervací, musíte si uvědomit preferenční skupinu zákazníků a zaměřit se na ni se správnou nabídkou.

Pavel Kašpar autor

Grafika: Ler Studio Grafika: Ler Studio

Nejdůležitější je, aby byli hosté spokojení a poskytovali kladné recenze. Sledování negativních recenzí vám pomůže identifikovat oblasti, které je třeba zlepšit. Vysoké hodnocení přitahuje více hostů a umožňuje vám si účtovat vyšší ceny,“ říká Tomáš Zadák, CEO & client partner společnosti Ler Studio.

Sledujte trendy a nabídněte hostům to, co chtějí

Trendy a preference zákazníků se časem mění, a proto je důležité sledovat novinky a investovat do rozvoje. Například dnes očekávají hosté bezplatné a spolehlivé internetové připojení, které bylo před lety považováno za výhodu. Je také důležité reagovat na potřeby hostů a poskytovat jim nabídku, kterou hledají. Existuje několik způsobů, jak nabízet ubytovací služby. Nejčastěji se využívají specializované webové stránky a aplikace známé jako online cestovní agentury (OTA), například Booking, Hotels, Agoda, AirBnB a další. Tyto platformy vám umožňují prezentovat vaše ubytování, ale vyžadují provizi za každou rezervaci.

Další cestou jsou vlastní webové stránky. Vytvoření kvalitní webové prezentace hotelu s rezervačním systémem pochopitelně také něco stojí. Pokud se Vám ale podaří získávat rezervace bez placení provize třetí straně, může se tato investice rychle vrátit. Pouhé vytvoření webové stránky hotelu ale stačit nebude. Musíte zařídit, aby byla Vaše nabídka ubytování na internetu vidět. K tomu slouží především nástroje vyhledávačů, placená reklama a sociální sítě.

Vždy záleží na tom, jakou máte obchodní strategii, cíle a možnosti. Existují například ubytovací zařízení, kde si můžete pobyt rezervovat pouze na přímo. Ano, není to mýtus. Například penzion Zikmundov, který se nachází v oblasti přírodního parku Chřiby nedaleko Uherského Hradiště, na Bookingu nenajdete. Jejich strategie je zaměřena na budování silného povědomí o značce díky vysoké úrovni nabízených služeb. Tato strategie vyžaduje velké počáteční investice do vybavení, důraz na kvalitu služeb a silný marketing,“ podotýká Zadák z Ler Studio.

Zvýšená viditelnost = zvýšený počet rezervací

Další možností, jak zvýšit počet rezervací z webu, je využití affiliate programů a partnerských sítí. Tímto způsobem můžete zapojit další weby, blogery nebo influencery, kteří budou propagovat vaše ubytovací služby a za každou úspěšnou rezervaci získají provizi. To může přinést zvýšení viditelnosti vašeho hotelu a přilákat nové hosty, kteří by jinak nemuseli vaše ubytování objevit.

Dalším účinným nástrojem pro zvýšení počtu rezervací z webu je e-mailový marketing. Můžete budovat databázi kontaktů potenciálních hostů, kteří projevili zájem o vaše služby, a pravidelně je informovat o novinkách, speciálních nabídkách a slevách. Důležité je však dodržovat zásady GDPR a získávat souhlas od kontaktů před odesíláním e-mailů. Díky personalizaci a cíleným nabídkám můžete oslovit konkrétní skupiny zákazníků s relevantními informacemi a podnítit je k rezervaci.

Velmi důležité při rozhodování potenciálních hostů jsou v dnešní době i recenze a doporučení. Ujistěte se, že vaši spokojení hosté mají možnost vyjádřit své názory a hodnocení na různých platformách, jako je TripAdvisor, Google Recenze nebo specializované portály pro hodnocení ubytování. Sledujte recenze a v případě negativních zpětných vazeb se snažte problémy řešit a zlepšovat kvalitu poskytovaných služeb. Kladné recenze a doporučení mohou přilákat nové hosty a posílit důvěryhodnost Vašeho hotelu,“ uzavírá Zadák.

Články autora Pavel Kašpar

Nejnovější články

Cestovní ruch
Show nejen pro šotouše

Letošního ročníku Festivalu, který proběhne pod záštitou místopředsedy...

Kromě krásných parních lokomotiv z tuzemska i ze...

V pátek 13. září 2024 po obědě bude...

Kromě vystavených lokomotiv budou rovněž představeny vozy s...

Cestovní ruch
Inspirace pro svatbu na zámku Nelahozeves

Co zámek nabídne? Dopoledne od 10 hodin je...

V roce 2022 se v ČR uskutečnilo na padesát pět...

Zámek Nelahozeves má konkurenční výhodu v relativní blízkosti Prahy...

Akce Inspirace ke svatbě na zámku se samozřejmě...

Analýzy
Kyberzločinci zneužívají nové zranitelnosti o 43 % rychleji

Společnost Fortinet, světový lídr v oblasti kybernetické bezpečnosti...

Útoky začaly v průměru 4,76 dní poté, co...

Útoky se týkaly méně než 9 % všech...

Botnety prokázaly neuvěřitelnou odolnost – v průměru trvalo...

Nejnovější Cestovní ruch

Cestovní ruch
Show nejen pro šotouše

Letošního ročníku Festivalu, který proběhne pod záštitou místopředsedy...

Kromě krásných parních lokomotiv z tuzemska i ze...

V pátek 13. září 2024 po obědě bude...

Kromě vystavených lokomotiv budou rovněž představeny vozy s...

Cestovní ruch
Inspirace pro svatbu na zámku Nelahozeves

Co zámek nabídne? Dopoledne od 10 hodin je...

V roce 2022 se v ČR uskutečnilo na padesát pět...

Zámek Nelahozeves má konkurenční výhodu v relativní blízkosti Prahy...

Akce Inspirace ke svatbě na zámku se samozřejmě...

Cestovní ruch
České aerolinie najedou na nový obchodní model

Důvodem změny obchodního modelu ČSA je zefektivnění provozu...

Pro klienty ČSA se nic nemění. Značka ČSA...