Pondělí 4. března 2024
ikona hodiny7. 12. 2021 15:57

Start it Demo Day představil 10 zajímavých startupů

Co se děje se stádem nebo jak poznat schopnosti pracovníků

Deset startupů, které prošly akcelerátorem Start it @ČSOB, se dnes představilo na online přehlídce Demo Day. Cílem akce bylo zajímavé projekty představit případným investorům i široké veřejnosti. Účastníci prezentace nakonec hlasovali o tom, který startup je zaujal nejvíce.

Daniel Mrázek autor

Foto: Shutterstock.com Start it @ČSOB představil 10 zajímavých startupů Foto: Shutterstock.com

Jak už název napovídá, Start it @ČSOB je akcelerační program, který pro nadějné projekty pořádá ČSOB. Ten má za cíl podporovat inovativní podnikatele, kteří dokážou svůj projekt dotáhnout do úspěšného cíle. Zapojené projekty na pět měsíců získávají zázemí a podporu silné společnosti, která pomáhá rozjet byznys, marketingovou strategii, upozorní na slabá místa a otevře dveře k potenciálním investorům a klientům. Akcelerátor je unikátní v tom, že neomezuje zaměření a oblasti podnikání inovativních firem a podporuje tak ty, které přináší lepší řešení pro zákazníky i v nečekaných oblastech. Za necelé tři roky své existence podpořil na čtyři desítky startupů, z nichž celá řada se již dokázala na trhu prosadit.

Mezi desítkou zástupců všech zúčastněných projektů programu Start it @ČSOB, kteří měli šanci prezentovat své výsledků na Demo Day, byli nejvíce zastoupeni ti z oblasti IT. Martin Možnar představil projekt WeBoard, který se snaží o efektivnější získávání zaměstnanců a jejich trénink. Podle Možnara v současné době zaměstnavatelé jen těžko předem poznají skutečné schopnosti a dovednosti uchazečů o pracovní pozici. Je to kvůli tomu, že tréninky probíhají buď v učebnách, nebo e-larningem za obrazovkou počítače. Projekt WeBoard ale umožní pracovníka přímo „vtáhnout do děje“. Pomocí virtuální reality a umělé inteligence komunikuje s virtuálním robotem, který dokáže reagovat na jakékoliv podněty. Díky osobnímu zážitku tak zaměstnanec prokáže, co v něm skutečně je.

Pomoct firmám chce i Aleš Baránek a jeho Test Crew. Zaměřuje se testování produktů a jeho projekt buduje důvěryhodnou platformu spolehlivých testerů. Miroslav Fuksa z firmy Jerboo pak nabídl nástroj pro sledování efektivity programátorů a Lukáš Souček z firmy Bart’s představil kosmetiku pro dětskou pokožku. Firmy i jednotlivci uvítají Furtodo Box Roberta Bočka, který nabízí chytré poštovní schránky umožňující předání zásilek z e-shopu i v době, kdy příjemce není doma. A Vanda Seidlová vytvořila Twigsee – nástroj na digitalizaci mateřských školek.

Osvětlovači, pojišťováci, zemědělci

Do skupiny IT profíků patří i Anna Veselá, která se s firmou Tangle zabývá chytrým osvětlením. Veselá zdůraznila, že světlo má vliv na náladu a emoce. Speciální zařízení nainstalované do svítidel dokáže reagovat na podněty, jako třeba otřesy, pohyb nebo zvuk, a podle toho pak řídit intenzitu i barvu světel. Můžou to využít obchodníci, kteří chtějí upozornit na zboží ve výlohách, ale třeba i umělci.

Zemědělci a chovatelé dobytka pak ocení vychytávku Daniela Rychlého a jeho startupu Flocklock. Ten nabízí chytré ušní známky pro pastevní skot. Visačka v uchu zvířete monitoruje polohu, životní funkce a zdravotní stav a hodnoty pak posílá zemědělci do mobilu. Ten se v případě znepokojivých údajů může hned vydat stádo zkontrolovat. Předejde se tak krádežím, zaběhnutí zvířat i nemocím. A právě tento startup si na konci přehlídky nakonec vysloužil i cenu publika.

Jednodušší hlášení pojistných událostí pak slibuje Jan Hicl a jeho InstaCover. Místo vypisování složitých formulářů například při dopravní nehodě stačí vyfotit nehodu a osobní doklady a systém už pojistnou událost nahlásí sám. I tento projekt slavil úspěch. Získal totiž cenu odborné poroty.

Pojistné události a nehody nikdo nechce zažít. A když se stanou, lidé rádi uvítají relax, při kterém přijdou na jiné myšlenky. Třeba tomu pomůže nápad Ladislava Trpáka. Ten přišel se startupem TreeBee a myšlenkou vybudovat speciální posedy, které nebudou sloužit myslivcům a lesníkům, ale výletníkům. Budou totiž uzpůsobené k neobvyklému a úžasnému kempování.

Zítra se představí zdravotnické startupy

Prezentaci zajímavých startupů chystá také hub EIT Health Dex Innovation Center. DemoDay akcelerátoru 4DigitalHealth proběhne už zítra, tedy 8. prosince od 18 hodin. Akce se zúčastní startupy, investoři, zástupci českého zdravotnického ekosystému a samozřejmě EIT Health jako hlavní partner programu. Součástí akce bude panelová diskuze na téma investice ve zdravotnictví a závěrečné prezentace startupů a vyhlášení vítěze akcelerátoru 4DigitalHealth. DemoDay bude probíhat současně online i offline v HubHub Palác ARA v Praze. Sledovat ho můžete na stránkách DEX Innovation Centre.

Články autora Daniel Mrázek

Nejnovější články

Názory
Blíží se znovu do USA nemovitostní krize?

Studie, kterou vydala NBER (National Bureau of Economic...

Začínající krize v sektoru nemovitostí nakonec může americkou...

Analýzy
Startupy zaměstnávají víc Čechů než zemědělství

V praxi to znamená, že nové technologické firmy v předminulém...

V posledních čtyřech letech se počet startupů zvýšil...

Podle nasbíraných dat přitom startupy většinou představují spíše...

Cílem nového reportu je podle Mikschika přinášet veřejnosti...

Expertní pohled
Jak psychologie ovlivňuje reklamu a e-commerce?

Vystoupí na ní psychologové, influencer Kovy i zástupci...

Oči jsou nejdůležitějším smyslovým orgánem, vizuál proto představuje...

V panelové diskusi k tématu psychologie v reklamě...

Nejnovější Aktuality

Aktuality
Nově vyvinuté přípravky ochrání i DNA ve spermiích

Tým odborníků tvoří Výzkumný ústav organických syntéz, a.s.,...

„Přestože triterpeny mají řadu, odbornou společností uznávaných, pozitivních...

Aktuality
Young Chef Academy otevírá dveře mladým talentům

S.Pellegrino oznamuje nový ročník soutěže S.Pellegrino Young Chef...

„Regionální vítězové se utkají na Grand Finale, kde...

V rámci soutěže budou uchazeči také soutěžit o...

Aktuality
České firmy zamířily do Lucemburska

Zástupci firem se k prezidentovi připojili včera večer....

Lucemburské velkovévodství obchoduje zejména s Německem, Belgií, Francií,...