Jak dopadne obchodní boj „hegemonů“ Trendyol a Temu?
6. 8. 2024 09:00Obchodní a marketingové strategie aktuálně dvou zřejmě největších e-commerce platforem Temu a Trendyol, které dobývají Evropu nabízí velmi zajímavý pohled,...
Na slavnostním setkání, které se odehrálo dnes v podvečer na pardubickém letištním terminálu Jana Kašpara, byly úspěšným firmám dalších dvou krajů uděleny ceny Diamanty českého byznysu – ceny, které jsou prestižním ohodnocením výkonnosti českých firem v jednotlivých regionech.
Setkání, které původně mělo proběhnout již v březnu, se odehrálo za dodržení všech bezpečnostních opatření, což poznamenalo účast i atmosféru. Přesto se těšilo značnému zájmu podnikatelské veřejnosti. Z tváří přítomných však bylo možno číst únavu i obavy z budoucnosti. Není divu, přestože vláda deklaruje snahu nečinit plošná ekonomická opatření jako na jaře, právě přítomní majitelé a manažeři firem nejlépe vědí, že takřka všechna opatření mají přímý ekonomický dopad. Svědčila o tom ostatně i úvodní slova ředitelky pardubického letiště Hany Šmejkalové. Všichni přítomní se však shodli v naději, že česká ekonomika má sílu a je připravena současnou situaci zvládnout.
Královéhradecký kraj
Pardubický kraj
Nejperspektivnější společnost
Partnerské ocenění společnosti Enterprise Investors za udržitelný profitabilní růst získala společnost Contipro,
Základním posláním projektu, na němž se z pozice odborného garanta podílí vedle tří českých a moravských univerzit i Hospodářská komora ČR, je ocenění nejúspěšnějších podnikatelských subjektů a jejich následná podpora v podobě série networkingových setkávání a propojování podnikatelské sféry se sférou akademickou, expertní a veřejnou. Projekt již druhým rokem navazuje na seriál regionálních setkání, jejichž smyslem bylo v předchozích letech pod heslem České firmy a české hlavy spojovat českou vědu s tuzemskými firmami a institucemi.
Diamanty českého byznysu jsou udělovány na základě žebříčku sestavovaného vždy ke konci roku analytickými experty společnosti Bisnode na základě objektivních ekonomických ukazatelů za poslední tři roky (letos tedy za období 2016–2018) pro všech čtrnáct krajů České republiky, přičemž za každý kraj jsou oceňovány vždy tři nejlépe hodnocené společnosti.
Do žebříčku vstupují společnosti se sídlem v České republice, které splňují obrat 100 mil. Kč až 5 mld. Kč a mají veřejně dostupné účetní závěrky za poslední tři roky. Kvalitativním kritériem je schopnost firem dostát svým závazkům, což znamená, že hodnocená společnost nesmí být v likvidaci či insolvenčním řízení a současně nesmí být evidována jako nespolehlivý plátce/osoba s pohledávkami státu či dalších subjektů. Ekonomickými parametry jsou Nárůst tržeb, Nárůst aktiv, Poměr hospodářského výsledku po zdanění k vlastnímu kapitálu (ROE) a Poměr oběžných aktiv a krátkodobých závazků, tedy běžná likvidita.